niedziela, 6 listopada 2016

Cotygodniowy przegląd singlowy: 31.10 - 06.11.2016

Za nami pierwszy tydzień miesiąca, który Julian Tuwim słusznie nazwał największym wrzodem na dwunastnicy roku. Jest buro i ponuro, ale muzyka gra. Zapraszam na tygodniówkę.


Najlepszą rzeczą, jaką usłyszałam w tym tygodniu jest cover od Grega Graffina. Lider Bad Religion i muzycy Social Distortion połączyli siły by nagrać własną, nową wersję "Lincoln's Funeral Train" Normana Blake'a. Wokalista miał już okazję pokazać się od bluesowej strony na swoich solowych albumach.
Lada dzień ukaże się "Battles", najnowszy album In Flames. Tymczasem szwedzka załoga udostępniła do odsłuchu kolejny utwór zatytułowany "Save Me". Jak na razie mocno za niego obrywają i uważam, że krytyka jest jak najbardziej słuszna. Rozumiem potrzebę eksperymentów i jak najbardziej je popieram, ale poszli w złą stronę.
Power metalowcy z Nightmare idą jak burza. Pojawił się teledysk do kolejnego utworu z nadchodzącej płyty. Nosi on tytuł "Serpentine". Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nasycić się całym albumem "Dead Sun" będzie można 25 listopada.
Civil War wiedzą, jak dołożyć do pieca. Udowodnili to przez numer "Tombstone", do którego nakręcili teledysk w iście westernowym stylu. 
Znane wszystkim ludowe przysłowie przestrzega nas przed ocenianiem książki po okładce. To samo można powiedzieć o płytach. Freedom Call pochwalili się teledyskiem do "Metal is for Everyone" z nadchodzącego albumu "Master of Light". Brzmi o wiele lepiej, niż wygląda załączony obrazek.
Już 18 listopada ukaże się piąty studyjny album Vavamuffin o wdzięcznej nazwie "V". Jako pierwszy do odsłuchu został udostępniony utwór "Ferajna".
Gone is Gone to nowo powstała supergrupa złożona z Troya Sandersa (Mastodon), Troya Van Leeuwena (QOTSA), Tony'ego Hajjara (At the Drive-In) i Mike'a Zarina. W lipcu ukazała się ich pierwsza EP, natomiast 6 stycznia wydadzą pierwszy długogrający album pod tytułem "Echolocation". Do zestawienia trafiło wideo do piosenki "Gift" z tejże produkcji.
Niemiecka formacja Downfall of Gaia działa od 2008 roku. Mają na koncie trzy albumy. 11 listopada światło dzienne ujrzy czwarty, zatytułowany "Atrophy". Na kanale wytwórni Metal Blade Records pojawił się teledysk do utworu "Ephemerol".

0 komentarze:

Prześlij komentarz