poniedziałek, 31 października 2016

Cotygodniowy przegląd singlowy: 24.10 - 30.10.2016

Najwyższy czas pożegnać się z październikiem. Standardowo zaczynamy tydzień od szybkiej prasówki. Oto, co wydobywało się z moich głośników w minionym tygodniu.
Nic tak nie podkreśla atmosfery Święta Zmarłych jak muzyka zainspirowana twórczością Allana Edgara Poe. Autorem kompozycji "Ghost Song" jest Daniel Voth - podopieczny niezależnej wytwórni Candyrat Records. Utwór pochodzi z jego debiutanckiego albumu "Singularity". Ma to już co prawda trzy lata, jednak oprawę wizualną zrealizowano i pokazano światu dopiero teraz. Z kolei już 14 listopada wyjdzie jego nowa płyta zatytułowana "Soundtrack of the Universe".
Coraz bliżej do premiery "II: The Mephisto Waltzes" od Devilment. Z okazji Halloween Dani Filth i spółka pokazali kolejny teledysk, tym razem do kawałka "Hitchcock Blonde".
Husaria zawsze w modzie. Tym razem nasza uskrzydlona kawaleria zainspirowała zespół Vader. Poświęcony im numer "Angels of Steel" przyjemnie trąci starym Slayerem. Pochodzi z płyty "Empire", która ukaże się 4 listopada.
Belgowie z Iron Mask wypuścili teledysk do "I Don't Forget, I Don't Forgive". Pochodzi z wrześniowego wydawnictwa "Diabolica".
W tym roku nowojorska załoga Sick of It All obchodzi swoje trzydzieste urodziny. Na tą okazję upichcili EP-kę zatytułowaną "When the Smoke Clears", którą będziemy mogli wysłuchać w całości już 4 listopada. Znajdzie się na niej pięć utworów. Jednym z nich jest "Black Venom".
Kolejny teledysk wyszedł również z obozu Evergrey. Mowa o "In Orbit", który wykonują wspólnie z Floor Jansen. Piosenka pochodzi z albumu "The Storm Within".
Włoscy power metalowcy z zespołu Noveria grają razem od 2013 roku. Słychać, że lubują się w Sonata Arctica. Właśnie ukazała się ich druga płyta pod tytułem "Forsaken". Właśnie z niej pochodzi utwór "[W]hole", który trafił do zestawienia.
Na zmianę smaku odrobina rodzimej alternatywy spod znaku Sorry Boys. Na 18 listopada zaplanowana jest premiera krążka "Roma", Jako zwiastująca jaskółka przyleciało wideo do "Wracam".
Ostatnio szczególnie mocno zasługuję się w niemieckich brzmieniach. W tym tygodniu wpadł mi w ucho numer "Tränen aus Stein" autorstwa Letzte Instanz. To najnowszy singiel promujący album sierpniowy album "Liebe im Krieg". Materiał na teledysk nakręcono podczas licznych koncertów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz