poniedziałek, 24 października 2016

Dziesięciodniowy przegląd singlowy: 13.10 - 23.10.2016

Jesienny brak motywacji nieco popsuł regularność muzycznych przeglądów. Poprzednim razem było sprawozdanie miesiąca, dziś dla odmiany przekrój przez ostatnie dziesięć dni. Tym samym od przyszłego poniedziałku wracam do regularnych tygodniówek. Ciekawi, co tam ostatnio zapiszczało w muzycznym świecie? Zapraszam do lektury, tudzież odsłuchania załączonej playlisty.


4 listopada nakładem Frontiers Music Srl ukaże się dwunasty solowy album Glenna Hughesa zatytułowany "Resonate". Znajdzie się na nim jedenaście utworów nagranych wspólnie z Sorenem Andersenem (gitara), Pontusem Engborgiem (perkusja) i nowym klawiszowcem, Lachy'm Doleyem. Dodatkowo w utworach "Heavy" i "Long Time Gone" gościnnie zagrał Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers. Natomiast do zestawienia trafił numer "Let it Shine". 


The Doomsday Kingdom to najnowszy projekt Leifa Edlinga, basisty i współzałożyciela legendarnej grupy Candlemass. Parę dni temu na kanale Nuclear Blast pojawił się teledysk do utworu "The Sceptre". 25 listopada pojawi się ich pierwsza EP-ka "Never Machine", która będzie zawierać łącznie cztery piosenki. Oficjalny debiutancki longplay pokaże się w marcu przyszłego roku.

21 Octayne to zespół gitarzysty Marco Wriedta (AXXIS) i perkusisty Alexa Landenburga (Mekong Delta, Luca Turilli's Rhapsody). Obecnie towarzyszą im basistka Laura Fink oraz dziewiętnastoletni wokalista Julian Rolinger. 21 października miała miejsce premiera singla "Addicted to Thrill".


Do premiery "Atomy" coraz bliżej, a Dark Tranquillity uraczyło nas teledyskiem do kawałka "Forward Monumentum".


Horisont to najfajniejsza rzecz, jaką odkryłam w tym tygoniu. Grają pyszny, progresywny rock w stylu lat 70'tych. Niedawno pożegnali się z Rise Above Records i dołączyli do grona podopiecznych Century Media. 3 lutego będzie miała miejsce premiera albumu "About Time", z którego pochodzi numer "Electrical".Szwajcarscy black metalowcy z Schammasch zaprezentowali video do utworu "Metanoia" z albumu "Triangle".Betontod to lekki, prosty i przyjemny punk rodem z Niemiec. Obecnie wydają pod szyldem Arising Empire. 13 stycznia odbędzie się premiera albumu "Revolution". Właśnie z niego pochodzi utwór "Freunde", który znalazł się w naszym zestawieniu.


Od wydania ostatniej płyty Witchery minęło już sześć lat.  Tak się składa, że przez te lata prawdopodobnie naoglądali się filmów z Jamesem Bondem i niedługo powracają z krążkiem "In His Infernal Majesty's Service". Ukaże się on 25 listopada, a oczekiwanie na premierę może nam umilić najnowszy singiel "Nosferatu".

Palisades pochodzą ze stanu New Jersey i łączą elektronikę z post-hardcorem. Niedawno pokazali teledysk do "Agression". Utwór pochodzi z wydawnictwa "Palisades", które ukaże się 20 stycznia.
Night Riots grają razem od 2010 roku. Po latach wydawania na własną rękę podpisali kontrakt z Sumerian Records, która wypuściła album "Love Gloom". Do zestawienia trafił teledysk do "Nothing Personal".


Od wydania płyty "Święto Słońca" Kapeli ze Wsi Warszawa minął już co prawda rok, jednak teledysk do "Na Sobótce Była" to zupełna nowość.


Nic tak nie rozświetla burego, jesiennego dnia jak odrobina słońca i ciepła od Twilight Force. Grupa pokazała teledysk do kawałka "Flight of the Sapphire Dragon", pochodzącego z albumu "Heroes of Mighty Magic". Przypominam, że już w przyszłym roku zawitają do Polski wraz z Sabaton i Accept.

Brytyjczycy z FM postanowili nagrać od nowa swój debiutancki album "Indiscreet", który ukazał się trzydzieści lat temu. Co im z tego wyszło przekonamy się 4 listopada, tymczasem wytwórnia Frontiers Music Srl udostępniła lyric video do utworu "Frozen Heart".


W piątek pokazała się płyta "Honor is Dead" od Wovenwar. Dwa dni wcześniej zaprezentowali teledysk do soczystego numeru "Lines in the Sand".
Na tym kończymy singlowy teleexpress, do zobaczenia w przyszły poniedziałek.

0 komentarze:

Prześlij komentarz