poniedziałek, 5 września 2016

Cotygodniowy przegląd singlowy: 29.08 - 04.09.2016

Witam Was w ten szary, paskudny, poniedziałkowy wieczór. Zgodnie z nową, świecką tradycją prezentuję co nieco nowości z ubiegłego tygodnia. Ciekawi, co tam piszczy? Zapraszam do lektury i słuchania.
Dzisiejsze zestawienie otwieramy szczyptą power metalu. Serious Black to międzynarodowa "supergrupa" złożona z Alexa Holzwartha (Rhapsody of Fire), Mario Locherta (ex- Visions of Atlantis), Dominika Sebastiana (Edenbridge), Jana Vacika (ex- Dreamscape), Urbana Breeda (ex-Bloodbound) i Roba Katsonisa (Firewind). "Castor Skies" to już drugi singiel zwiastujący nadejście albumu "Mirrorworld". Premiera 9 września.

Starzy, ale jarzy - Pretty Maids. 4 listopada nakładem Frontiers Music slr ukaże się album zatytułowany "Kingmaker". Jego pierwszym przedsmakiem jest utwór "Face the World".

Shiraz Lane to młoda, hardrockowa krew rodem z Finlandii. Rok temu ukazała się ich pierwsza EP. W tym roku w kwietniu miała miejsce premiera ich pierwszego długograja pod tytułem "Crying Out Loud". "Momma's Boy" jest drugim singlem z tego wydawnictwa.
Również coś od Alter Bridge. Premiera "The Last Hero" zaplanowana jest na 7 października. Na umilenie czasu oczekiwania piosenka "Show Me a Leader".
Fake Idols to nowy zespół Claudio Coassina, byłego wokalisty Raintime. "Witness" ujrzy światło dzienne 16 września, a tymczasem do posłuchania kawałek "Mad Fall".
Boston Manor wzięli się z Wielkiej Brytanii i grają pop punk. "Lead Feet" pochodzi z płyty "Be Nothing", która ukaże się 30 września.
Na zmianę smaku niemiecki heavy metal - Gloryful. "Hail to the King" pochodzi z wydawnictwa "End of the Night", które już się ukazało.
Knocked Loose dla odmiany grają hardcore i pochodzą ze Stanów. "The Rain" znalazł się na krążku "Laugh Tracks". Premiera 16 września.
Już prawie zapomniałam o istnieniu Heaven Shall Burn. Z okazji "Wanderer" chętnie sobie o nich przypomnę. "Bring the War Home" w każdym bądź razie smakuje nieźle. Wątek 16 września znowu przewija się w temacie daty premiery.
"Brotherhood of Snake" to tytułowy utwór z nadchodzącego wydawnictwa Testament. Ukaże się 28 października.
Dla odmiany po niemiecku - Unzucht. "Neuntöter" pochodzi z płyty o tym samym tytule. Premiera miała miejsce 2 września.
"Passing Through" to już kolejny przedsmak "The Storm Within" - nadchodzącego albumu Evergrey. Premiera tuż tuż - 9 września.
Darkhaus odkryłam dopiero w piątek, kiedy na kanale wytwórni SPV pojawił się teledysk do "All of Nothing". 30 września ukaże się drugi album grupy - "When Sparks Ignite".
"This Light I Hold" grupy Memphis May Fire wyjdzie 28 października. "Carry On" nie zwiastuje niczego szczególnego.
Nie było mi dane spróbować włoskich narkotyków. Śmiem jednak podejrzewać, że Destrage biorą coś naprawdę skutecznego. Dawno nie słyszałam czegoś takiego jak "Symphony of Ego" i z niecierpliwością wyczekuję na "A Means to No End". Premiera 21 października.
"Hereafter" - to tytuł nadchodzącej EP-ki Hanging Garden, zaplanowanej na 7 października. W kawałku "Penumbra" gościnnie zaśpiewał Mikko Kotamaki, wokalista Swallow the Sun.
30 września - tego dnia pojawi się "Tao of the Devil" od Branta Bjorka. W zestawieniu znalazła się piosenka "Stackt".
Wreszcie coś z rodzimego podwórka - New Message. 23 września to data premiery ich oficjalnego debiutu pod tytułem "Przestrzenie". "Miałeś Być Silny" to kolejny przedsmak tego, co nadejdzie.
Corona Skies, a kim są oni? Tegorocznymi debiutantami z Finlandii. Mają już na koncie jedną EP-kę wydaną w 2011, natomiast pierwszy oficjalny długograj "Fragments of Reality" pokaże się 18 listopada. Na razie można posłuchać utworu "Delirium Disco".
Każdy, kto choć trochę mnie zna wie o mojej słabości do głosu Olivera Hartmanna. "When Your Mamma Was a Hippie" mnie jak na razie nie zachwyciło, lecz mimo wszystko nie mogę się doczekać nowej sztuki "Shadows & Sillhouetess". Premiera 30 września.

0 komentarze:

Prześlij komentarz