poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Cotygodniowy przegląd singlowy: 22 - 28.08.2016

W ubiegłym tygodniu przyleciało sporo jaskółek zwiastujących i promujących nadchodzące płyty. Pisałam już o świeżościach z obozów In Flames i Hardline, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zamiast oddzielnych notek dla każdego teledysku stwierdziłam, że lepszym rozwiązaniem będzie jeden, dłuższy wpis z dołączoną playlistą. Ciekawi, co tam nowego? Zapraszam do lektury i słuchania.Nasze zestawienie otwiera "Crooked Smile" autorstwa Too Close To Touch, młodej kapeli z Lexington w stanie Kentucky. Zadebiutowali w 2015 roku albumem Nerve Endings, wydanym przez Epitaph Records. Ta sama wytwórnia wyda ich kolejne dzieło - Haven't Been Myself. Premierę zaplanowano na 23 września."You Can't Look Back" to już drugi singiel zapowiadający siódmy album Taking Back Sunday pod tytułem "Tidal Wave". Znajdzie się na nim 15 utworów napisanych między trasą koncertową promującą poprzedni krążek. Data wydania: 16 września.
Minęły już cztery lata, od kiedy nowojorscy hard rockowcy z Tyketto wydali ostatni album. Pisanie nowego materiału utrudniała im nie kończąca się trasa koncertowa. W końcu udało znaleźć im się czas na proces twórczy. "Reach" to tytułowy utwór z płyty, która ukaże się 14 października.O tym, że Korn również nie próżnował wiedzą już chyba wszyscy. Kawałek "Insane" to przedsmak "Serenity of Suffering", dwunastej płyty zespołu. Data premiery: 21 października.

Kee Marcello, były gitarzysta Europe, szykuje już czwartą solową sztukę - "Scalling Up". Już 14 października wypłynie na pokładzie Frontiers Music Slr, tymczasem od kilku dni można posłuchać tytułowego kawałka.
Coś od death metalowej legendy - Obituary. "Loathe" znajdzie się na maxi-singlu "Ten Thousand Ways to Die". Premiera: 21 października.

"Plague of Mammoths" pochodzi z "Welcome to Fat City", czwartego długograja od zespołu Crobot z Pottsville w stanie Pensylwania. Całość już 23 września.

To the Wind grają hardcore i pochodzą z Seattle. Wydali już dwie EP-ki i dwa albumy studyjne. W zestawieniu prezentuję tytułowy utwór z krążka "The Brighter View", który ukaże się 7 października. 


Matko, jak ten czas leci. Kiedy uświadomiłam sobie, że Sum 41 grają razem już dwadzieścia lat poczułam się naprawdę staro. "War" to pierwszy singiel zwiastujący krążek "13 Voices". Ukaże się 7 października. Jak widzicie daty lubią się powtarzać.Chłopaki z Of Mice and Men uraczyli nas kawałkiem "Real" z albumu "Cold World". Premiera: 9 września.


Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, tylko żują pszczoły i słuchają King 810. Podopieczni wytwórni Roadrunner dowalili do pieca utworem "Alpha & Omega". 16 września ukaże się "la petite mort or a conversation with god", z którego pochodzi.
Gatecreeper to młoda, obiecująca załoga z Arizony. Grają death metal. "Desperation" to zapowiedź płyty "Sonoran Deprivation", którą wyda Relapse Records. Jak myślicie, jaka data się powtórzy tym razem? 7 października.
Ponownie death metal, tym razem spod szyldu Asphyx. "Incoming Death" to tytułowy utwór z krążka zapowiedzianego na 30 września.

Mój smok żywi się power metalem. Ostatnio spróbował "The Sacred Vow" od Hammerfall. Chórki i zwrotki zasmakowały, refren już tak średnio. Mimo tego jest bardzo ciekawy, jak zaprezentuje się reszta. "Built to Last" już 4 listopada.
A cóż to takiego ten Krayenzeit? To całkiem sympatyczny, niemiecki folk metal wydający w SPV GmbH. Piosenka "Tenebra" dla odmiany niczego nie zapowiada - płyta o takim samym tytule ukazała się w piątek.

Lordi to już nie ten zespół, co kiedyś. "Hug You Hardcore" nie brzmi obiecująco, sam teledysk też tak nie wygląda, a riff coś za bardzo inspirowany "Eye of the Beholder". Jakby ktoś mimo wszystko pytał, to "Monsterephonic (Theaterror Vs. Demonarchy)" ujrzy światło dzienne we wrześniu. 16 w Europie, 30 za wielką wodą w Ameryce.

The Dear Hunter to moje nowe odkrycie. Są z Rhode Island, mają przepiękne okładki i grają progresywnego rocka. "Light" ma narobić nam smaka przed premierą "Act V: Hymns with the Devil in Confessional". Kiedy? 9 września.
Do pieca dowalili również Meshuggah. "Born in Dissonance" zwiastuje "The Violent Sleep of Reason" zaplanowany na 7 października. Jako źródło inspiracji posłużył obraz Goyi ze śpiącym rozumem i budzącymi się demonami w roli głównej.
Cruzh to tegoroczni debiutanci pochodzący ze Szwecji. "Aim for the Head" to już kolejny singiel promujący album "Cruzh". Na premierę czekać nie trzeba - już jest.

Peleton zamyka Junkyard Drive, dobrze rokująca młoda krew z Danii. Mają na koncie EP-kę "Junkyard Luxury" i kontrakt z Mighty Music. "Drama Queen" to pierwszy singiel z długograja "Junkyard Drive", który ma się pojawić na początku przyszłego roku. Dokładny termin póki co nie określony.
Może wam się udało wypatrzeć jakieś ciekawe nowości? Dajcie znać - Disqus może wolno się ładuje, ale nie gryzie ;).

0 komentarze:

Prześlij komentarz