poniedziałek, 12 września 2016

Cotygodniowy przegląd singlowy: 5 - 11.09.2016

Witam. Jak co tydzień zapraszam na kolejne zestawienie podsumowujące, co tam nowego w muzycznym świecie. Mniej obszerne niż zazwyczaj, ale to przecież jakość się liczy, nie ilość. Miłego słuchania, być może w komplecie z czytaniem. Do wyboru, do koloru.Rozpoczynamy nową falą brytyjskiego heavy metalu. Tygers of Pan Tang pokazali pazur w utworze "Only the Brave". Najnowszy album zespołu zatytułowany po prostu "Tygers of Pan Tang" ukaże się 21 października nakładem duńskiej wytwórni Mighty Music. 
Na zmianę smaku - symfonicznie. Zespół Diabulus in Musica powstał w 2006 roku w hiszpańskim mieście Pamplona. "Dirge for the Archons" będzie już czwartym wydawnictwem w ich karierze. Premiera zaplanowana na 18 listopada. Tym czasem już teraz można zapoznać się z pierwszym utworem - "Earthly Illusions".
Nigdy nie kryłam się ze swoją słabością do Poets of the Fall. Finowie zaprezentowali numer "Drama for Life" z nadchodzącego krążka "Clearview". Premiera albumu: 30 września.
Amerykańska formacja Wovenwar pokazała "Cenzorship". Nutka przyleciała jako jaskółka zwiastująca płytę "Honor is Dead", której można będzie przesłuchać w całości już 21 października.
Dla odmiany coś spokojniejszego, progresywnego. Błędny ognik czyli "Will o the Wisp" - coś takiego stworzył Opeth. Numer reklamujący album "Sorceress". Premiera: 30 września.
Nie spać, zwiedzać. Tydzień wcześniej, czyli 23 września światło dzienne ujrzy "Crown Feral" od grindcore'owców z Trap Them. W roli przystawki - "Revival Spines" z tegoż wydawnictwa.
Rock Wolves to nowa, niemiecka supergrupa złożona z Hermana Rarebella (Scorpions), Stephana "Gudze" Hinza (H-Blockx) i Michaela Vossa (Mad Max). 28 października wyjdzie ich debiutancki długograj. Czy warto czekać? Oceńcie sami słuchając "Rock for the Nations".
Znacie Secret Sphere? Jeśli nie, to macie okazje się przekonać, co potrafią na żywo. 14 października ukaże się koncertówka "One Night in Tokyo". Już teraz można obadać, jak wyszło im wykonanie "Legend".
Tego samego dnia wyjdzie "Only Ghost" od Red Fang. Po teledysku do numeru "Shadows" widać, że mają nieźle zryte poczucie humoru i chętnie napiłabym się z nimi wódki.
Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Kansas. Amerykańscy prog-rockowcy żyją i mają się dobrze. Już niedługo, bo 23 września na półki sklepów muzycznych trafi płyta "The Prelude Implicit". W naszym zestawieniu znalazł się zwiastun albumu - "Visibility Zero".

0 komentarze:

Prześlij komentarz